| deniiiiboss1234 a întrebat:

Cu ce ajuta profilele bilingv?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Să înveți mai bine o limbă străină.

| mODIN a răspuns:

In ce sens "ajuta"? Faci multe ore din limba secundara si si cateva materii gen istorie sau geografie in limba aia. Nu "ajuta" la nimic altceva.

| LisaJulie a răspuns:

Te pregătești intens pe o limba străina! O înveți bine! Cu cât știi mai multe limbi străine, cu atât te vei descurca mai bine în alte țări și vei fi mai cult! Eu recomand sa mergi pe bilingv engleza, franceza, germana sau spaniola deoarece astea patru sunt cele mai importante și îți aduc cele mai multe beneficii! Dacă le știi bine vei avea multe oportunități!