| questt a întrebat:

Cu Zynerit te poti da si daca ti-au disparut cosurile, ca si o protectie in plus pentru aparitia acestora?

5 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Da, te poti da (si eu folosesc Zynerit) doar ca ai grija ca dupa 5 saptamani (dupa ce l-ai deschis) expira si are efect contrar happy
Si de la o vreme daca folosesti excesiv Zynerit ti se obisnuieste tenul cu el si nu mai are efect.

| HBK a răspuns:

Nu, ca sa dai preventiv impotriva cosurilor ce urmeaza sa isi faca aparitie, nu este recomandat.Pentru asta, s-au inventat alte metode de prevenire si ingrjirea a tenului.

| ayacata a răspuns:

Pai si eu am folosit Zynerit... mi-au trecut cosurile si acum il folosesc ca si protectie ca sa nu mai apara. Daca imi aduc bine aminte, pe prospect scria ceva de genu ca poti folosi max. 3 sticlute...mai multe doar daca ti-a recomandat dermatologul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca da pentru ca zicea cineva ca dupa ce nu-l mai folosesti cosurile incep sa apara din nou, dar daca ai reusit sa scapi de cosuri cu ajutorul lui zynerit poate acum ar trebui sa incerci altceva mai usor, pentru ca mi se pare ca zyneritul e foarte tare la efect si acum trebuie sa-ti tratezi si pielea ca banuiesc ca ti sa uscat putin, dar daca nu poti sa continui sa-l folosesti linistit/a, doar ca mai bine in folosesti cand chiar ai nevoie ca s-ar putea mai incolo sa nu mai isi faca efectul ca pielea s-a obisnuit cu solutia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zinerytul e bun pentru tratare, pentru prevenire nu prea, pentru ca arde fata.Pentru prevenire iti recomand lotiunea antiacneica de la elmiplant cu care te dai pe fata de 2-3 ori pe zi, dupa ce te-ai spalat pe fata. O gasesti la farmacii si costa maxim 15 lei(eu am dat 12)winking.