| Just Shadows a întrebat:

Cum am mai spus...starea financiara a familiei mele nu e buna deloc si prietenul meu e din braila iar eu din ianca (un oras din braila)... ei bine singura cale prin care tinem legatura e pe mess, deoarece eu nu am nici telefon...imi stransesem bani si aveam de gand sa-mi iau de ziua mea in mai, dar...sora mea a imprumutat pe cineva cu bani si nu-i mai primeste inapoi si avea nevoie de ei...asa ca i-am dat pe ai mei...acum nu mai am bani de tel si mi-e teama... el e acolo la braila unde fetele sunt oricum mai frumoase decat mine...si mi-e teama ca distanta si lipsa de comunicatie sa nu-l faca sa ma uite si sa ne afecteze relatia... ce sfaturi imi dati...as vrea sa-mi spuneti cat mai multe lucruri si sfaturi in legatura cu orice legat de relatia mea tinand cont ca nu e prima intrebare... vreau sa stiu cum il pot face sa ma placa doar pe mine si sa nu caute in altele ce nu a gasit in mine...deci cum pot face toate astea?crying straight face...multumesc pentru ajutor:*sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, este greu sa dai sfaturi in astfel de probleme. Parerea mea insa, este sa nu te ancorezi intr-o prietenie virtuala pentru ca nu poti sa ii ceri nimanui sa se multumeasca cu sarutari si mangaieri virtuale; sa ii ceri sa stea numai in casa la calculator. Toti avem nevoie sa iesim in lume, sa ne intalnim cu prietenii sa mergem la scoala sau la serviciu si, astfel se poate intampla sa intalnim pe cineva care sa ne ofere o viata reala. Ma gandesc si la tine, chiar daca nu ai o situatie materiala buna, ai prietene, iesi in oras la un suc, o plimbare...si vei intalni un baiat care sa te placa si atunci vei simti diferenta intre emoticons si un sarut, o strangere de mana sau o imbratisare. El va cauta poate la altele, ceea ce nu a gasit la tine...adica prezenta reala! Nu mai sta pe calculator pentru o iubire care nu va rezista in timp, daca nu va si intalniti si daca nu aveti sanse sa aveti o prietenie reala. As vrea sa nu te fi suparat cu acest raspuns, dar asa gandesc eu. Iti doresc fericire!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista retete universal valabile. Trebuie doar sa fii tu, sa nu-i faci reprosuri, sa-l iubesti si sa-l respecti, sa nu il cicalesti si sa nu ii faci scene de gelozie. Daca te iubeste va face tot posibilul sa te vada cat mai des si nu te va insela cu altele. Nu stiu exact cati ani ai, dar trebuie sa iti programezi viitorul in asa fel incat sa ajungi langa el: sa te muti la liceu la Braila (ai putea sta la camin), sau sa dai la o postliceala cu camin in Braila, etc.

| ShaKuri a răspuns:

Hai sa-ti spun o glumahappy... e 40 mii drumu braila-ianca... ca iubit al tau. nu ar putea sa faca efortul sa te viziteze macar de 2 ori pe saptamana? eu am avut o iubita in galati. si ma vedeam cu ea de 2-3 ori pe saptamana... happy. P. S sunt din Braila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti o tricicleta si mergi la el tongue