| KittyGirl_4505 a întrebat:

Cum ar fi o lume fara rautate si ura, doar cu iubire si intelegere?

Răspuns Câştigător
| Lory_8891 a răspuns:

Daca nu ar mai fi oameni rai nu i-am putea aprecia pe cei buni. Iar din prea multa intelegere apare invidia, astfel vine si ura. Stii cum e : De la Iubire la Ura este doar un pas.:*

4 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Simpla, monotona, si nu ar merita traita. Pentru a putea simti iubirea trebuie sa simti si ura, sau dezamagirea. Iar pentru a putea spune ca esti fericit, trebuie intai sa cunosti nefericirea. Din pacate, asa merg lucrurile, cel putin din punctul meu de vedere. O lume utopica nu e ceea ce vreau, mie imi place lumea asa cum e, cu bunele si cu relele ei.

| drinny_1019 a răspuns:

Imposibilasad

| Alexutzu_3203 a răspuns:

Drinny fix la acest lucru ma gandeam si eulaughing)

| maria191195 a răspuns:

Ar fii de vis asa./
Lumea in ziua de astazi este foarte rea din pacate.
nu poti face nimic ca te vorbeste lumea