| middle654 a întrebat:

Cum ar trebui sa arate/comporte o fata ca sa fie cat mai feminina?

4 răspunsuri:
| Bianca306 a răspuns:

Eu zic sa aiba machiaje frumoase si sa se stie sa se aranjeze ( pe youtube exista o fata pe nume lorena popa care face tutoriale cu machiaje uite un link http://www.youtube.com/watch?v=1ey0iMv6yPE)
sa se stie imbraca ( te uiti in reviste de moda etc.)
sa vorbeasca frumos ( nu injuraturi, etc.)
si cam atat

| CrissIoana a răspuns:

Femeia fatala :
Sa nu umble cu cine stie ce derbedei
Sa aiba un vocabular dezvoltat
Sa nu injure
Sa stie sa-si aleaga o tinuta, indiferent de ocazie ( eleganta, casual, sporty, etc. )
Sa nu-si roada unghiile sau orice alt tic nervos.
Si motto-ul ei sa fie : 'Si cand duc gunoiul trebuie sa fiu aranjata' laughing (joke)
Good luck!

| Sweet001 a răspuns:

Cam asa:
1. Sa se imbrace elegant (ex: fuste, bluze cu imprimeuri florale etc.)
2. Sa isi aranjeze intotdeauna parul intr-un stil modern (ex: bucle, codite impletite, coc, etc.)
3. Sa fie cat mai sociabila, pentru a fii agreata de toata lumea.
4. Sa aiba un vocabular cat mai suptil.
5. Sa aiba un aer misterios pentru a starnii dorinta de cunoastere anumitor persoane.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Din punctul meu de vedere astia sunt 5 pasi foarte importanti pentru o fata care ar dorii sa fie cat mai feminina si sa se simta bine in pielea ei. P.S.: Si eu ii folosesc! :* :*