| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa-i spun baiatului pe care`l iubesc ca a intrat intr-o gasca cu multe anturaje? Adica pana acum o saptamana era un baiat super ok, nu bea, nu fuma, nu umbla cu baieti dintr-astia, nu umbla cu panarame.Varul lui are doua prietene surori si el nu le suporta, dar umbla cu ele doar pentru varsu. Amandoua surorile sunt moarte dupa el, iar eu nu pot suporta asta.straight face. Cand il vad cu ele imi vine sa ma spanzursad. Ce as putea face in privinta asta? Va rog ajutati`ma, il iubesc atat de mult incat nu vreau sa intre in anturajele astea! Aveti funda+voturi:X! Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Derye a răspuns:

Din avatar vad ca esti foarte mica, si am vazut in intrebarile tale ca iti place de un tip mai mare ca tine.
Sfatul meu e sa nu te amesteci tu pentru ca esti inca destul de mica si nu intelegi anumite chestii.
Poti sa ii spui ce nu iti convine, dar daca tipul are orgoliu (si are, ca e baiat) o sa se supere pe tine. Sunt chestii delicate, pe care i le poti spune cuiva atunci cand esti 100% sigur ca nu se va desparti de tine (adica atunci cand esti casatorita cu el ii poti spune ca nu iti plac prietenii lui)

3 răspunsuri:
| mytzzy_8364 a răspuns:

Pai acum depinde de el poti sa-i pui o conditie sa aleaga intre tine si anturajele lui poate te alege pe tine(daca te iubeste o sa iasa dina stea fara sa pui nici o conditie)acum poate snteti destui de mari sa ve vedeti singuri si sa aleeti ce e bine si ce nu e bine noii dam niste sfaturi uneori bune uneor rele...u cati ani ai?

| opierdevara a răspuns:

Pai ar trebui sa ii spui tot ce ai pe suflet...
Sa ii spui ca s`a schimbat si ca schimbarea asta nu ii va face bine... Spune`i ca tu chiar tii la el si nu vrei sa i se intample ceva rau!

| AlexutsSsa96 a răspuns:

15 anihappy