| FlyingSparkle a întrebat:

Cum as putea sa ii spun unui baiat ca il plac? happy avem 13 ani si suntem colegi. vreau sa ii spun in fata, nu sa rog prieteni sau sa ii dau mesaje pe telefon sau pe mess.
noi nu prea vorbim decat numai despre scoala in general, el nu deschide alte subiecte cand vorbeste cu mine, mai incerc eu, dar nimic special. zambeste cand vorbeste cu mine; cand vorbesc eu cu prietenele mele si ma intorc la el, il descopar de multe ori ca se uita la mine daca e in clasa, si zambeste dar se intoarce repede si de obicei pleaca din clasa in pauza tongue cand stam in aceeasi banca la o ora ma tachineaza intr-un fel ca ma loveste un pic cu pixul pe mana, sau pe brat si ma intreaba :,, doare?" laughing mereu cand intra pe mess e pe invizibil si vorbeste numai cu mine, desi zice numai buna, ce faci si cam atat, eu incerc sa vorbesc mai mult cu el, dar...:p si astazi a intrat si mi-a zis doar mie paste fericit! happy de la un moment dat a inceput sa stea mai mult in clasa in timpul pauzelor cu prietenul lui cel mai bun (cu care ma inteleg foarte bine) sau chiar si singur, lucru pe care nu il facea inainte mai deloc. a inceput sa vina sa stea mai aproape de mine cand ramaneam in banca si vorbeam cu colega mea, dar nu sta in fata mea, ramane mai prin spate tongue si nu stiu, dar simt ca a inceput sa se apropie mai mult de mine. acum un an-doi, cand de-abia ma mutasem la scoala la care sunt acum, venea la banca mea, eu eram mai timida si ramaneam numai in banca in pauze, el venea la banca mea, isi punea mana pe ea, si incepea sa se uita la mine zambind, cand il intrebam eu,, ce e?" el pleca tongue ce dragut laughing) credeti ca ma place?
ma gandeam sa ii spun dupa ore sa vina cu mine putin sa ii zic ceva, sa il iau si sa ma plimb putin cu el pana ne departam de ceilalti si atunci sa ii spun ca il plac. dar cum sa ii spun? thinking,, te plac" pur si simplu sau,, te iubesc",,, te plac foarte mult",,, te plac de 2 ani",,, vreau sa iti spun ca te plac din clasa a cincea tongue etc etc. nu stiu ce-am dar sunt foarte emotionata XD vreau sa ii spun asta pentru ca la liceu eu o sa ma mut la alta scoala si el ramane la asta de acum, si nu vreau sa il pierd sad dar daca raspunsul lui va fi ca nu ma place?! atunci chiar as suferi mult timp... sad
sunteti de acord cu relatiile la 13 ani-14 ani? dar in care nu ne sarutam sau facem lucruri de genul, un tinut de maini acolo e suficient big grin

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Scurteaza istoria ca e prea larga.

| aniriiiiii a răspuns:

Mi se pare super dragut si inocent ceea ce spui tu... Uite ia`l undeva de o parte si spune-i ceva de genu "ma gandesc de ceva timp sa `ti spun lucrul asta, si crede`ma nu e putin timp de cand ma gandesc si de cand simt asta, simt ceva deosebit si sincer pentru tine"zambesti frumos ...si astepti raspunsul,mie sincer mi se par foarte dragute aceste relatii,de inceput,care par sa aiba un viitor promitator.

Un sfat: nu`i spune te iubesc,pentru ca nu stiu daca chiar asta simti,poate iti place foarte mult, pastreaza acest cuvant pentru cand vei fi mai marewinking, este un cuvant prea special :*

| FlorynJako a răspuns:

happy nu stiu ce sa spun happy