| butt3rfly16 a întrebat:

Cum as putea sa-mi schimb comportamentul fata de baieti si de persoanele din jurul meu care vor sa se apropie de mine si eu le resping?!
In ultima perioada simt ca pierd pe toata lumea si asta pentru ca nu am incredere in mine si in propriile forte. Vreau sa fiu si eu mai tupeista.nu stiu sa am mai mult curaj sa infrunt lucrurile nu sa cad si sa nu ma mai pot ridica.Incerc sa-mi revin dupa o relatie de 8 luni in care nu stiam altceva decat prieten si atat(nu tu iesiri cu prietenii, nu tu distractii), acum incerc sa-mi revin la normal si simt ca nu mai pot.Nu vreau decat sa pot sa ies la lumina si sa ma ridic din starea asta de prabusire.Cateva sfaturi, pareri? Multumesc.

2 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Si eu vreau raspuns la intrebarea astasad

| IMC90 a răspuns:

Ceea ce majoritatea adolescentilor habar n-au este ca odata ce ai mers pe panta asta nu mai exista cale de intoarcere... O sa ai alt prieten, si apoi pe altu s.a.m.d pana te vei casatori si o sa ti se acreasca pe la vreo 40 de ani, mult prea tarziu insa (cand ti-ai ratat deja tineretea).

Majoritatea considera ceva normal sa ai un prieten, insa, in opinia mea depinde si ce fel de prieten. Cum am spus mai sus, este o panta fara cale de intoarcere.