| Cocos96 a întrebat:

Cum as putea sa scap de cosuri? As vrea fara creme, masti etc.big grin Ms mult:* Si Craciun >Fericit!big grin

3 răspunsuri:
| LolaKissTheGirl a răspuns:

Pai daca nu vrei cu creme, ce sa facem noi? Pai, poti sa astepti, dar eu as zice sa folosesti Nivea. Orice e bun de la ei. Numai bine! Cu drag, Lola.

| Dreamin a răspuns:

Pai cu creme nu iti trec cosurile ba din contra faci mai rau ptk acoperi porii nu ii lasi sa respire trec si dupa revin.
In perioada de adolescenta toti am avut sau avem cosuri.
Tot ce poti face este sa fii atenta la igiena :
- sa te speli pe maini regulat
- sa nu pui mana murdara sau nespalata de jumate de zii pe fata
- sati cumperi UN GEL CARE CURATA TENUL si sa te speli cu el zilnic
- sa cmperi un TONIFIANT, il folosesti seara, iti linistete tenul si il curata de celulele moarte
-O crema hidratanta, luata din farmacie hidrateaza pielea pe frigul asta si o lasa mai moale :*
Ps: Uneori si macarea, dulcirile in special ( mai alescicolata ) aduc cosuri. Incerca sa manaci sanatosbatting eyelashes multe legume, carne de 2 orii pe sapt.Vezii tu pe nettt astawinking

| simplething a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la un consult dermatologic - asta daca nu vrei sa fii propriul cobai pe care sa experimentezi chiar si produse nemedicamentoase care in cazul tau ar putea sa nu functioneze.