| anonim15 a întrebat:

Cum as putea si eu sa scap de timiditate? Sunt timida si plang foarte repede...cum as putea sa scap de timiditate?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa ai incredere in tinewinkingNu ai dc sa plangi mereu.Trebuie sa te controlezi.happy
Fi sigura pe tine si nu lasa orice conflict sa te afecteze.Succes!winking

7 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Faptul ca plangi nu cred ca tine de timitidate ci mai degraba de sistemul nervos...si pisica este timida, dar are gherutele ascutite si este gata de lupta oricand...
Fa-ti un cerc de prieteni, iesi cu ei la diferite activitati, observa-i cum se comporta, intra si tu in "jocul" lor, fa mici nebunii pe care le fac si ei, bineinteles in modul cel mai pasnic cu putinta.
Si inca ceva nu te mai plange in dreapta si-n stanga ca esti timida, nimeni nu poate sa-ti dea un leac anume, rezolvarea o gasesti tot singura, selectand si aplicand ceea ce ti se potriveste din raspunsurile trimise de noi...ai grija timiditatea creeaza si accentueaza sentimentul de frica.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai incredere in tine, sa te controlezi sa nu plangi pentru toate nimicurile, fii mai indrazneata si cu putin tupeu, sunt convinsa ca vei reusi...

| Nastia a răspuns:

Trebuie sa iti iei o alta atitudine, ...nu esti singura, dar daca vei plange mereu asa ve ajunge,...
incearca sa gasesti o forta din interior care sa te faca sa te schimbi, ...mai gandeste-te k daca plangi tot ceea ce faci e sa-i bucuri pe cei care te enerveaza,.
ia-ti alta atitutine si vorbeste-le la fel cum ti-au vorbit si ei celor care te provoaca,...
ei se bucura cand vad ca au reusit sa te faca iar sa plangi, ...sunt pe lumea asta fel si fel de oameni, ...nu le da nici un prilej sa te vada plangand, intr-o stare jalnica,...
si daca te simti rau sau esti jignita raspunde-le cu aceeasi moneda si fi zambitoare mereu,...
intotdeauna cei puternici vor vrea sa-i injoseasca pe cei slabi,.
sunt sigura ca ai persoane care tin f mult la tine, cand esti provocata gandeste-te k nu le-ar placea sa te vada plangand, ...gandeste-te k in viata o sa dai peste fel si fel de oameni si fel si fel de probleme si daca vei plange si te vei oftica mereu nu iti va fi tie bine, ...fi tare, ...in fata celorlalti fi zambitoare k si cum iti merge cel mai bine din lume,.
in al doilea rand fa-ti prieteni oameni mai curajosi ca tine, mult mai curajosi ca sa te influenteze si pe tine si sa te formeze, sa scapi de timiditate,.
tot binele din lume,.

| Encore a răspuns:

Daca plangi nu insemna ca esti timidahee hee Nu stiu ar trebui sa fi tupeista si gata ca nu te omoara nimeni daca ai putin tupeu

| amaadina a răspuns:

Si eu sunt timida... mai ales la scoala, cand nu stiu ceva, si striga profesorii pe mine nu mai stiu nici cum ma cheama... da' de la o vreme m-am gandit ca ce pot ei sa'mi faca? ma sperii din nimic...
gandeshte si tu asa... cine'i ala/aia sa ma faca sa plang? sau... si daca iau un 3 sau un 4... mor? nu mor... poate doar ma cearta unpik parintzii si gata... big grin eu asa gandesc big grin succeshee hee

| anonim15 explică:

Va multumesc fetelor...va rog imi dati id-ul vostru?

| Abi_5708 a răspuns:

Incearca sa fi intotdeauna sigura pe tine si indrazneata, nu te teme, daca gresesti, incearca din nou si vei reusi love struck
Problema cu plansul, ai emoti puternice, incearca sa te abti, imbarbateazate, gandeste-te ca plansul este pentru lasi, poate in acest fel nu vei mai plange repede happy