| irina222 a întrebat:

Cum as putea strange bani, avand in vedere ca nu pot sa le cer parintilor? am 12 ani.

Răspuns Câştigător
| ExTrEaM^^94 a răspuns:

Eu cand eram mic strangeam din banii de pachet laughing imi lasau bani de pachet eu ii strangeam si imi faceam pachetul de acasa big grine mai greu dar mergewinkingsau alocatiawinking

7 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Ai putea sa muncesti. In schimbul oricarui lucru pe care il poti face in serviciul altuia, poti sa ceri bani.

| me_3408 a răspuns:

Pai te duci in vizita la rudele la care stii ca o sa iti dea bani big grin

| scumpikkk a răspuns:

Pai cand parintii iti dau bani de buzunar, ti strangi intr-o pusculita, si incet incet o sa se inmulteasca tongue

| malina_9455 a răspuns:

Daca iti dau bani la scoala... faci un pachetel de acasa si strangi baniiwinking:-P

| cs4ever a răspuns:

12 ani:-j? pff.Cauta pe www.az.ro anunturi. legate d pliante.sunt cele mai potrivite pentru tine:Psi eu la 10 ani duceam pliante:P:P

| kleo01 a răspuns:

Am o iedee super buna... poti merge ca in filmele americane poti intreba oameni daca au nevoie de ajutor in schimbu banilor spunand ca iti dau cat au au cat vor daca iti dau putin te uotu cu fata de caine bleg!tongue big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti dau bani de pachet ii strangi sau folosesti mai putin.
Eu pe la 12 ani primeam 5 lei asa si foloseam doar 1, 5 lei [imi luam placinta ] si restul ii bagam intr'o carte ca sa nu ii gaseasca parintii.[in biblie ca asa am vazut in nu stiu ce telenovela laughing ]