| Tina_6733 a întrebat:

Cum credeti e bine sa fii emotionata?(La mine se intimpla foarte des aceasta, pot sa pling foarte daca cineva imi spune ceva ce poate sa ma jigneasca)Ce trebuie sa fac in astfel de cazuri?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu stiu daca e bine sau nu, dar asta la un moment dat e un semn de slabiciune.Si nici asta n-ar fi rau, dar oamenii stiu sa profite de punctele vulnerabile ale unei persoanehappyPropune-ti sa nu mai plangi pentru ce sau pentru cine nu se merita si da-le replicawinking

| Bacemi a răspuns:

Nu e bine dar in timp te poti schimba. Si eu sunt la fel si pun la suflet repede. Dar in acelasi timp am invatat sa ma abtin, lacrimile curg mai greu, am devenit mai dur fara sa vreau. Necazurile te fac mai zdravan in timp. Peste ani iti dai seama si tu ca desi iti pasa nu se vede asta.

| Aηηy a răspuns:

Eu cand plang ma descarc dar de la un timp privesc altfel viata si sunt mult mai zambareata big grin:*

| Rukhsandra a răspuns:

Nuprea e bine...asa eram si eu cand eram mica si ma c-am luau de proasta asa ca am decis sa ma schimb si m-am schimbat big grin
acum sunt mult mai puternica si daca imi zici ceva de rau sau de exemplu mi-a dat papuci iubitu (de curand) si saracu se astept sa reactionez mai normal (adica sa fiu trista)dar eu nici de-a dracu' nu i-am facut pe plac si i-am ras in fata si i-am zis ok...doar ok
saracu era socat si se oftica rau de tot si dupa ce am terminat de discutat simteam cu ma incearca un plans asa ca mi-am dat 2 palme (nu tari laughing) ) si mi-am zis : "nu merita" si chiar daca mi-e dor de el, chiar dca imi vine sa-l dau cap in cap cu "gagica" lui actuala n-am varsat nicio lacrima pentru el ca nu merita
si tu trebuie sa fi mai puternica ...esti tanara si o sa te intalnesti cu oameni rai si nu e bine sa creada ca esti o persoana slaba
ai grija de tine kiss

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Eu plang greu, iar cand imi vine sa plang imi musc buza pentru a nu plange de fata cu altcineva... Asta e firea mea, eu mai mult plang de nervilaughing. Pup.

| Tina_6733 explică:

Mersi mult! sper cu timpul si eu sa ma schimb si sa fiu mai puternica!