| inaarina a întrebat:

Cum credeti exista dragoste la prima vedere?

5 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Exista.

| mona a răspuns:

Exista dar mai rar

| LifeInPink a răspuns:

Se poate sa fii foarte atras la prima vedere de o persoana, dar dragostea vine in timp, nu poti spune ca iubesti pe cineva din prima clipa in care l-ai vazut.

| ruxandra1 a răspuns:

Buna Innaarina! parerea mea este ca dragostea nu poate sa fie la prima vedere,intr-adevar poate te atrage persoana aceea, iti place foarte mult,etse o placere pentru tine, te satisface,, dar mai trebuie facut un pas pentru a te indragosti...nu conteaza doar ambalajul,ci si continutul, pentru a te indragosti si a te dariu unei persoane iubirea ta trebuie o peroada de timp parerea mea, pana nu gust, nu stiu cum e marul, ca sa pot zice mai apoi de-mi place sau nu ...si nu pot gusta din el, direct de pe creanga,
fireste, coaja rosie si lucitoare ma incanta sa fac tot posibilul s-ajung la el.
dar is fripta ...nu mai zic ca nu exista ce eu n-am intalnit, fiindca mi s-a dovedit ca-i o mare greseala! O zi frumoasa! Ruxandra.

| Emmaaaa a răspuns:

Intr-un fel, ii poti spune si asa. Daca prima data cand vezi o persoana ti s-a parut speciala si ti s-a impregnat in minte, asta se numeste doar atractie.Dar dragostea adevarata se construieste cu timpulwinking