| SDC341 a întrebat:

Cum cuceresc o fata? Vreau sa spun ca ultima data cand mi-a placut de o fata a fost pe clasa a 4-a acum ceva multi ani,iar acum m-am indragostit de alta fata si nu stiu cum sa o cuceresc si ce subiecte sa bag cu ea de vorba,de asemenea as vrea sa stiu in caz de stiti si cum trebuie sa ma port la intalnire si despre ce sa vorbim, ofer funda, thank you guys ^^

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arta seducţiei în 10 paşi. Cum poţi cuceri persoana care îţi place:
1. Alege-ţi corect „victima" – încearcă să atragi atenţia persoanelor care par să fie sensibile la ceea ce tu poţi să le oferi. Dacă poţi să le satisfaci o nevoie sau dacă te vor percepe ca fiind un om exotic, cu siguranţă merită să încerci. „Victima" perfectă trebuie şi ea să aibă nişte calităţi care să îţi inspire emoţii puternice şi care să te facă să acţionezi în mod natural, scrie sursa citată.

2. Încearcă să laşi impresia de siguranţă de sine – oricât de mult te-ai teme de un refuz, nu lăsa persoana de sex opus să vadă acest lucru. Totuşi, începe-ţi „procesul" de seducţie indirect, astfel încât potenţialul partener să nu-şi dea seama decât mai târziu ce se întâmplă.

3. Trimite-i semnale diverse – odată ce persoana respectivă te-a remarcat şi probabil este uşor intrigată, trebuie să continui să le stârneşti interesul. Arată-i subti că poţi fi deopotrivă un om dur sau sensibil, spiritual sau cu picioarele pe pământ, inocent sau incitant.

4. Lasă-i impresia că eşti o persoană dorită şi de alţii – pentru a-ţi face „victima" să te vrea, dă-i de înţeles că are concurenţă. Astfel, ea singură va încerca apoi să-ţi câştige atenţia.

5. Formează-i o falsă nevoie – senzaţia că anumite probleme nu pot fi rezolvate decât cu ajutorul tău va face ca persoana pe care vrei să o cuceşti să devină oarecum dependentă de tine.

6. Fii un maestru al insinuărilor – încearcă să-i lansezi discret tot felul de sugestii sau idei la care să se gândească ulterior. Strecoară-le însă în discuţii care la prima vedere par banale.

7. Fii ca el/ea – fiecare om are de obicei propriul univers. Joacă după regulile „victimei" tale, implică-te în activităţi în care îi plac, adaptează-te stărilor ei de spirit. Astfel, vei trezi în sinea ei un fel de narcisism care, în realitate, o va face mai vulnerabilă în faţa ta.

8. Tentează-ţi „victima" – află ce slăbiciuni, ce fantezii sau plăceri ascunse şi profită de asta. Fii totuşi discret şi ai grijă ca totul să pară că vine natural.

9. Ţine-o în suspans – dacă o persoană ştie deja la ce să se aştepte din parte ta, lupţi pentru o cauză pierdută. Surprinde-ţi victima şi nu fi previzibil/ă!

10. Foloseşte cuvinte sau sintagme care intrigă – nimic nu funcţionează mai bine atunci când vrei să faci pe cineva să te asculte decât rostirea unor cuvinte „cheie". După ce i-ai captat atenţia, vorbeşte-i în aşa fel încât să-i stârneşti emoţii, promite-i diverse lucruru, fă-i complimente.

http://www.gandul.info/......e-12682752

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista cum sa cuceresc o fata, daca fata te place te place, daca nu te place asta e, daca nu e atrasa fizic de tine poti vorbi orice subiect cu ea ca cel mult vei intra in zona prieteniei, desi incearca sa o saruti ia vezi vrea

| Nemessys a răspuns:

Degeaba iti zic cum se cucereste o fata pentru ca nu toate fetele sunt la fel. Unele vor sa fie luate intr-un mod, altele in alt mod. Eu de exemplu daca-ti zic ca la intalnire trebuie sa ii duci o floare, ei bine, sunt mari sanse sa nu o accepte. Adica ok, se bucura, iti multumeste, insa posibil sa se prefaca happy

Iti recomand sa vorbesti cu ea, sa o cunosti si cel mai important sa FII TU INSUTI. Daca te potriviesti cu ea in sensul ca aveti cam acelasi caracter, acelasi mod de gandire, aceleasi activitati, aceleasi placeri, etc, e bine, daca nu, nu. Nu te preface ca ceea ce ii place ei iti place si tie. Crede-ma e mai bine sa te accepte una asa cum esti tu decat sa accepte ca un fals.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Incearca sa fi mai indraznet,mai increzator.
Cand esti cu o fata,fa-i multe complimente,spune-i ca arata bine,ca e sexy,ca e buna.
Cand incepi o discutie cu ea,sa nu ii vorbesti despre meciurile de fotbal sau ce faci tu la scoala, ca nu cred ca ar interesa-o, vorbeste-i despre planurile tale de viitor, mai spune-i niste glume dar la care sa rade sau daca nu mai ai idei, las-o pe ea sa vorbeasca si tu doar asculti.
Bafta!
Pace si iubire!