| Andyzaha a întrebat:

Cum fac sa imi dispara pistruii happy? Funda + Vot

Răspuns Câştigător
| f1r3TiG3R a răspuns:

In primul rand nu vad de ce vrei sa scapi de ei adica e stiu multe fete cu pistrui si le sta bine sa stii.Dar iti dau un sfa mai batranesc sper sa te ajute. Sora mea a scap de ei simplu lapte fiert degresat bine inteles. Si mai poti folosi felii de castraveti. sper ca etam ajutat.

10 răspunsuri:
| Isabelamaria21 a răspuns:

Buna,

Nu prea poti.

Pa, pa

| Jko4r a răspuns:

Am pus si eu intrebarea asta si mi-au raspuns: ''lasa pistruii ca sunt draguti''. Dar mie tot nu imi plac.
Daca gasesti vreo metoda sa imi spui si mie plzz.

| JsTX000 a răspuns:

Curata-ti tenul cu lapte acru. Acidul lactic va avea un efect foarte gentil de exfoliere, fara sa-ti irite sau sa-ti usuce pielea.
Zeama de lamaie este unul dintre cele mai folosite si mai eficiente remedii impotriva pistruilor. Nu este cazul sa-ti freci fata cu o felie de lamaie. Tamponeaza-ti pielea usor cu sucul provenit dintr-o jumatate de lamaie stoarsa.
Mastile pe baza de caise, capsuni si castraveti decoloreaza pistruii daca le aplici in ziua in care acestia au aparut.
Daca ai tenul gras, poti sa te dai mai intai cu putina zeama de lamaie, sa stergi surplusul cu un servetel si apoi sa aplici o masca de smantana pe care o tii 10 minute.
Chiar si in cazul pistruilor, alimentatia joaca un rol semnificativ. Consuma alimente bogate in vitamina C, iar pielea va deveni mai putin sensibila la soare. Insa daca nu iti plac citricele, poti compensa acest lucru luand vitamina C sub forma medicamentoasa.

| JsTX000 a răspuns:

Remedii naturiste

Curata-ti tenul cu lapte acru. Acidul lactic va avea un efect foarte gentil de exfoliere, fara sa-ti irite sau sa-ti usuce pielea.
Zeama de lamaie este unul dintre cele mai folosite si mai eficiente remedii impotriva pistruilor. Nu este cazul sa-ti freci fata cu o felie de lamaie. Tamponeaza-ti pielea usor cu sucul provenit dintr-o jumatate de lamaie stoarsa.
Mastile pe baza de caise, capsuni si castraveti decoloreaza pistruii daca le aplici in ziua in care acestia au aparut.
Daca ai tenul gras, poti sa te dai mai intai cu putina zeama de lamaie, sa stergi surplusul cu un servetel si apoi sa aplici o masca de smantana pe care o tii 10 minute.
Chiar si in cazul pistruilor, alimentatia joaca un rol semnificativ. Consuma alimente bogate in vitamina C, iar pielea va deveni mai putin sensibila la soare. Insa daca nu iti plac citricele, poti compensa acest lucru luand vitamina C sub forma medicamentoasa.

| Dia a răspuns:

Fond de ten. happy

| eu_7950 a răspuns:

Am citit undeva ca trebuie sa mananci patrunjelbig grin si eu aveam si a functionat.big grin funda?batting eyelashes

| andrei_4094 a răspuns:

De ceee? Sunt si ei sufletee! Ce lume crudaaa.

| AnonymousM a răspuns:

He`he happy big grin si eu am big grin. si nici eu nu stiu cum sa scap de ei big grinbig grin

| DianaIonita a răspuns:

Pai nu prea poti. dar nu stiu sigur s-ar putea sa ex tratamente speciale du-te la un doctorwinking

| Laura_9509 a răspuns:

Lasa-i draga acolo ca stau bine. Vrei tu sa stresezi pistruii.