| blue_7670 a întrebat:

Cum fac sa slabesc mai repede? suntem in secolul vitezei. multumesc pentru eventualele raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| dicarmencitta1957 a răspuns:

Slabesti daca:mananci fara sare, paine, fast food, prajeli, alcool, sucuri gazoase, dulciuri, ciocolata.Trebuie sa mananci putin si des cat mai multe fructe si legume crude sau fierte si sa nu iti lipseasca 2 l de lichid pe zi, ca este apa sau ceai.

13 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Alearga in jurul pc-ului laughing

mlm
| mlm a răspuns:

Multa miscare, redu din alimentatia ta painea, dulcele, fainoasele, iar seara nu maimanca dupa ora 18.Bafta multa.

| want2bMajestic a răspuns:

Prin sport...ai oazia sa iti tonifici si musculatura corpului

| covexrobu a răspuns:

Este un produs numit l-carnitina asta arde grasimea cu 70 % mai repede si mai mult decat orice produs. Doar ca trebuie sa tii o dieta bogata in fructe legume si carne fiarta nu prajita. Nu ar strica sa faci si alergare usoara si eventual sa tragi de fiare la o sala.

prfml
| prfml a răspuns:

Eu unul ca baiat m-am dus vreo 2 luni la munca de categoria grea, am slabit si m-au mai si platit. happy

| anonymus_1825 a răspuns:

Practica un sport. Iti va face bine. Pentru slabire, intelect etc happy... Sedentarismul nu a facut niciodata bine, nu? Asta e cel mai bun sfat pe care ti-l pot da. Si mananca mai multe legume si fructe, renunta la orice fel de carne, in afara de carnea alba.

| valsulnorilor a răspuns:

Regim alimentar sanatos. Dimineata mananca cat vrei dar nu salam, fast food, pate.
La amiaza mananca moderat iar seara doar salate de legume.
Dimineata dupa ce ai mancat si ai facut o pauza de 20 minute consuma fructe, chiar si in exces, ele iti vor da energia pentru intreaga zi.
Nu uita sa consumi 2 litri de lichide pe zi de preferat apa plata.Interzis sucul de orice fel cu exceptia celui facut de tine din fructe la storcator.
trebuie sa faci zilnic miscare 10 km de mers pe jos, sau 5 Km alergare usoara sau 1si 1/2 ore de miscare la sala.
Nu manca niciodata intre mese, nu consuma chips-uri, snak-uri, nu consuma seminte ca au grasimi.
Cu cat slabesti mai lent vei pune la loc mai lent.In functie de varsta si metabolismul este mai accelerat sau mai lent.La o varsta mai inaintata vei slabi mai greu insa te vei ingrasa mult mai repede. Elimina din alimentatie complet zaharul, painea alba, fainoasele de orice fel, prajelile, cartofii pai.
Iti doresc o slabire lenta si sanatoasa si sanatate buna.

| Sara2 a răspuns:

Renunta complet la: dulciuri, fast food, paine, produse de patiserie si bauturi cu acid si fa zilnic exercitii (abdomene etc) si mananca multa grefa te vei mira in 2 saptamani de rezultat dar ai grija dupa aceea sa nu revi la stilul vechi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa sa tiio dieta echilibrata. De exemplu: Fructe, Legume, Supa etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abtinte de la mancare {(gandestte cum o sa arati in bikini dupa ceo a slabessti } si mergi mai departe; _))) doar suntem in secolul vitezei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu a aceiasi problema dar ce sa fac am tinut cura 1 an si nimic sunt in crestere am 11 ani doar oare asta sa fie ca am 48 kg credeti ca e normal am facut sport aproape ca n-am mancat nimic o saptamana si

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai suntem in secolul vitezei.

| allestrawberry a răspuns:

Lasă dietele - nu fac altceva decât să te slăbească... la kilograme, şi să-ţi crească stratul de grăsime. BLEACH!

Fă... sport.
Mergi la bazin. Seara. Dacă nu ai timp - deh - eşti în secolul vitezei, atunci... noaptea... aleargă. 30', 1h...
Şi nu mânca din fast-food.
Mănâncă sănătos. Caută pe net chestii care-ţi înbunătăţesc metabolismul. Ca de exemplu, să bei, primul lucru când te trezeşti, apă caldă cu jumătate de lămâie stoarsă. Sau poţi încerca Bitter Suedez, am auzit că funcţionează bine. Şi ceaiurile sunt bune, de asemenea, mai ales cele verzi.
Încearcă aşa ceva!