| a1uritu a întrebat:

Cum fac si eu rost de vreo 6-7 milioane sa ma duc la munte cu prietenii cateva zile?

Răspuns Câştigător
| cooola a răspuns:

Pai .trebuia sa te gandesti pana acum... puteai sa te angajezi undeva...acum doar parinti sau imprumut in bancahappy... dar crede-ma k este prea frumos sa te duci la mare cu 5 lei in buzunar.happy.eu am fost cu munte cu doar 5 lei.laughing

25 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

Furi, muncesti, sau imprumuti:p.

by Looo

| Encore a răspuns:

Nu merge cu sprijinul financiar de la parintii daca le cer 6-7 milioane cred ca fac misto de ei laughing Io am fost cu 50-100 de lei la mare tongue de 3 ori anul asta laughing

| sorin a răspuns:

Jaf armat))) Ce sa faci cu atatia bani...bani de tren sau de benzina si atat acolo vanzezi si tu sau pescuiesti te descurci cu mancarea)))

| MarYoBenucci a răspuns:

Iti recomand sa furi si sa astepti politia te baga aia la racoarewinking si zici ca ai fost la muntewinking

| julliano a răspuns:

Sa inteleg ca tu mai degraba vrei sa spargi vreo 6-7 milioane pe care nici nu-i ai.. Pe ce? Sa tragi betii pana pici, sa stai in hoteluri, in discoteci, sau pt ce iti trebuie atatia bani? Mai fratele meu, la munte mergi la aer curat, mergi sa tipi cat te tine gura, sa te cateri pe creste, sa bei apa din izvor, sa stai in cort etc. Fa-ti tu frumusel niste bagaje de acasa cu de-ale gurii, eventual ceri niste bani de drum la ai tai, iti faci rost/imprumuti un cort si o tai. Daca muntele e aproape o rupi si cu bicicleta. Am niste amintiri frumoase de demult si tin minte ca mi-am bagat de-ale gurii doar intr-o cutie, am luat toacla si inca doi-trei prieteni, cortul si am taiat-o. Mancarea ni s-a stricat toata pe drum in mare parte si ar fi trebuit sa ne ajunga vreo 3 zile. Ei, peste vreo zi am aruncato si ramasesem doar cu ceai, dar tare bine ne-am distrat. Conta aerul, focul, valea cat de frumos se vedea de sub creasta, miscarea, intelegi tu? Da-i bice si iesi la aer!

| naya a răspuns:

A1uritu.cum se fac banii? asta e intrebarea ta? Nu mi-o lua in nume de rau din cauza a ce urmeaza sa spun. dar, hai sa incercam sa Gandim! mai presus de toate nu? De-a lungul timpului omul, societatea a reusit performanta de a face rost de bani, indiferent de cantitate, prin diverse metode. Printre acestea se afla si...bratara de aur, anume Munca.Fie ea full sau part-time e aducatoare de bani. Furtul de asemenea. A fura presupune un efort, deci o munca! A imprumuta? O munca, presupune iar un efort, o munca de convingere a diferitelor persoane, aparent disponibile de a te ajuta, ca intr-o perioada determinata de timp vei reusi sa inapoiezi suma de bani ceruta. Cersitul. O munca! Aici trebuie devotament, cu timpul poti ajunge la sume fabuloase(fapt dovedit si constatat de multe ori chiar si de televiziuni in diverse reportaje ca, cersetorii zac intr-o buna stare materiala lucie! laughing Viata inseamna alegeri, se pare ca ai ajuns in acel moment al vietii in care te intrebi cum ai sa-ti castigi existenta. Mult succes si speram sa nu te avem pe viitor cu cazier sau alte neplaceri de genul doar de dragul banilor. Post scriptum: sau mai bine ramai acasa la un gratar.

| freedom a răspuns:

Sa muncestilaughing)

| miricutza a răspuns:

Cea mai buna varianta este sa vinzi ceva... repede un telefon... un aparat foto ceva ce se vinde repede ...sau daca nu daca ai timp sa lucrezi la o firma din asta care imparte pliante dar nu stiu sigur cat se plateste! Succes

| a1uritu explică:

Decat sa imi vand telefonul mai bine nu ma mai duc la nici un munte... si in orashu in care stau eu nu prea gasesc locuri de munca... si asa nu sunt un prea mare fan al muncii...

| a1uritu explică:

Daca ar fi asa usor... eu nu sunt obisnuit cu muntele si crestele si izvoarele si catararile doar stau la 5 km de dunare... oricum ar merge si cum zici tu dar suntem vreo 6 baieti si am vrea sa stam undeva unde sa avem o baie ceva nu cu cortul... straight face

| a1uritu explică:

Ar merge sa le cer dar asta ar insemna sa le cer 1/3 din salariul lunar... si nu cred ca au o parere despre "eu, munte, prieteni, bautura(maybe)"
Oricum multumesc pentru raspunsuri... si mult prea filozofic raspunsul tau naya... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Cere sprijin financiar la parinti.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cersitlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca accepti sa faci ssex oral...nr meu 0768158207

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am intrebat acelasi lucru. dar nu in privinta cu muntele cu alt ceva, ...si nici eu nu stiu cum sa fac rost de5 milioane...tonguebig grinbig grinbig grin. dar cel mai bun mod e sa muncesti. dar eu nu am cum ca sunt doar un copil.:laughinglaughinghappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te caci pe strada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vinzi un aparat foto sau un telefon!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca de 5-6 mil mai faci rost, dar cum fac eu rost de 25000 de euro ca sa-mi iau un apartament?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti gasesti o slujba tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer sa fiu fraiereste si tu e cineva cere imprumut din ziar cu garatie nu trebuie sa vinzi da e aiurea sa mergi la munte pe bani inprumutatilaughing
pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune un punct si o virgula la parinti in portofelewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai nevoie de bani sa te duci la munte, celalalt sa isi ia apartament doamne ce intrebari.eu nu stiu de unde sa ma imprumut de un milion de lei iar altii se gandesc de unde sa faca rost de atatea milioane.id mess veri.nice78

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Japca frate dai in cap la om dar ai grija sa nu lasi urme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roaga-ti parintii daca ai masina sa te duci cu ei la munte, cu ei e ma i sigur, daca te intalnesti cu un urs cand te plimbi, daca te fraieresc baietii, daca ti-o iei in freza, ai grija omule, viata nu e chiar asa de usoara, dar zic si eu 6-7 milioane? Da e chiar aiurea, Doamne pentru cat 3-4 zile, cine stie. Acum depinde si varsta ta si a celorlalti, daca esti cel mai mic la varsta eu zi sa o tulesti la munte cu familia, bine eu am vrut sa iti vorbesc de bine dar e alegerea ta, eu nu as da 6-7 milioane pentru 3 zile cu prietenii, acum in Romania se imprietenesc cu tine oamenii care ti-au fost dusmani sau care ti-au vrut raul, depinde eu nici o data nu am avut prieteni adearati, doar in vacanta ce mai veneau cu bicicleta "Hai ma sa ne plimbam putin
pe afara"dar la scoala cuvinte vulgare nuam mai mult de 12 ani am niste kg in plus si un singur prieten mai am cu adevarat il cheama Alex Ciubotaru nu a suflat o vorba rea despre mine, de multe ori ma scotea din incurcaturi, macar il am pe el...asa ne-am lungit cu orba, ma cheama Cristian si nu imi place cum e Romania fata de mine.

| DestinyOnYouEyes a răspuns:

Cati ani ai? In orice caz. Poti sa faci propria ta revista si o vinzi la niste cunostinte. Poti face anunturi pe internet...