| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi dau seama ca am un prietem adevarat? Nu prea am prieteni buni...eu sunt foarte diferit...in sensul ca: sunt rocker, desi sunt rocker, sunt mai linistit, nu ma bat, nu injur, nu jignesc, si alte chestii de genu..si nu simt pentru niciunul dintre prietenii mei k mi-ar fi mereu aproape, si k daca asi plange odata de fata cu ei m-ar ajuta...ei ar rade..cum imi dau seama de prietenie adevaratra?

6 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Ești exact genul de om care primește ceea ce merită.

| Brâncuşi a răspuns:

Salut, ai grijă uneori prietenii îţi sunt duşmani. Oricine este diferit deoarece nimeni nu-i perfect, iar a fi rock-er nu-i nimic rău, şi ai să vezi când ei vor avea nevoie vor veni la tine dar nu e frumos să le întorci spatele cum au făcut-o ei. Şi în ziua de astăzi prietenia adevărată o găseşti greu, toţi stau cu un scop, ai grijă la prieteni.
O zi bună Roboţel!

| KristalPop a răspuns:

Poţi să-ţi dai seama de cine ţi-e prieten adevărat după comportamentul său în situaţii critice, dacă este alături de tine, să fie de încredere şi să poată să-ţi ofere un sprijin moral exact atunci când ai nevoie. Anumite fapte, vorbe pot arăta dacă e un prieten de nădejde. În general, acea prietenie se leagă cu timpul.
Eu sunt rocker şi pot spune că nu am un "best friend". Doar nişte "amici" cu care îmi petrec timpul când n-am ce face şi sunt singur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-ai cum să ai un prieten adevărat dacă nu-l meriţi.Bine dar dacă ai trăit până acum în munţi şi nu poţi comunica nici măcar cu o fată e treaba ta.

| MenταLµ a răspuns:

E greu sa faci un prieten bun.Cel mai bun prieten poate sa fie cel mai rau dusman.Pentru o prietenie dureaza ceva timp. Trebuie sa-l cunosti bine vorbiti uneori chiar secrete.Trebuie cum s-ar zice sal analizezi. Pana atunci dureaza vreo 1luna-5 ani e greu.Trebuie sa-l analizezi din apropunzime.

| Duku99 a răspuns:

E o chestie foarte riscanta. Ai grija sa nu te deschizi la oricine. Ai mare grija in cine ai incredere.