| Ghindă a întrebat:

Cum imi pot indrepta parul fara a folosi placa?big grin

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un șampon și balsam pentru păr drept și dacă vrei mai mult un un uscător și un pieptăn care îl treci prin păr iar uscătorul de treapta unu la o distanță de 15-20 de cm.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Legiuitoarea are dreptate.
Dar cum Dumnezeului, cu fierul de calcat?!laughing

Iti recomand un sampon si balsam pentru par drept, Nivea sau Elseve, nu mai stiu de care am folosit eu. Daca nu, un ulei ar fi bun. O alta varianta ar fi: cand ai parul ud, prinde-l intr-o coada, astfel el sta drept. Sau incearca cu o perie rotunda pentru coafat, si cu uscatorul de par.Va fi usor ondulat la varfuri, dar in rest e drept. Poti folosi fixativ, ceara de par sau un spray antistatic.

In caz ca folosesti placa, ia-ti neaparat o solutie ca sa nu-ti arzi parul.

| YoungHomie a răspuns:

Eu pot si cu ondulatorulbig grin pe bune...big grin doar ca nu il tin pe par sa se onduleze. fac cum fac si cu placahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un shampon pentru par drept si dupa ce te speli folosesthi o perie de aia circulara cu feon intreptand parul si uscandu'l in timp ce ti parul cu perialaughing

| Flore555 a răspuns:

Am mai auzit o varianta, dar cam patetica, nu am incercat, prietenele mele imi spun ca ele folosesc asa, cu fierul de calcat big grin.