| Mia999 a întrebat:

Cum influenteaza luxul si viciile tinerii din ziua de astazi?

1 răspuns:
| T0T a răspuns:

Păi cum poate influența luxul și viciile pe tineri decât în mod negativ? Îi influențează și pe cei "mari", dapoi pe tineri care nici măcar formați nu sunt. Adică și lucrurile acestea îi formează într-un fel, dar într-un mod greșit. Luxul poate să îi facă să creadă că totul li se cuvine, îi va face inganfati, orgolioși, tupeiști, iar viciile, cele care îmi vin în minte sunt băutură, țigările, fumatul care în mod normal că le influențează într-un mod negativ sănătatea. Acum depinde cât de inteligenți sunt tinerii. Dacă sunt inteligenți, pot să judece și singuri ce le este bine și ce le este rău și să poată să aibă o putere cat mai buna de decizie și un caracter cât mai mult neinfluențabil.