| Ely_5230 a întrebat:

Cum inveti cel mai usor anii la istorie("logic",fara sa ii tocesti)? Sunt in clasa a XII a si dau bacul la istorie.daca pana anul acesta invatam doar pentru nota,acum trebuie sa invat pentru a trece bacul cu brio. Oricat i-as repeta, simt ca nu ii pot retine! Ajutati-ma voi cu propuneri! Voi cum procedati? Funda pentru cea mai/cele mai buna/e metode!

Răspuns Câştigător
| SirGeo a răspuns:

Ce-a mai buna metoda pentru a invata este sa a-ti faci scheme simple la fiecare lectie si cand citesti schema sa o citesti cu voce tare pentru ca acumuleaza mai mult creieru asta este ce-a mai simpla schema. Funda? Noroc cu invatatu.