| TheOriginalUser:) a întrebat:

Cum ma pot machia pentru a da impresia ca am ochii mai mari?

2 răspunsuri:
| Coriii a răspuns:

Daca folosesti dermatograful, asa cum s-a mai spus, vad, doar in partea de sus a ochiului, sa nu incercuiesti ochiul este o.ca. Poti sa dai impresia unei prelungiri a ochilor aplicand fardul in continuarea pleoapelor spre tampla. Fardul poate fi deschis la culoare si daca se poate nu maro. Culoarea fardului nu poate fi aceiasi cu a ochilor (exceptie facand ochii verzi, dar nu ma intreba de ce. Am citit si eu o carte de cosmetica). Poate altii iti vor da sfaturi mai competente. Oricum sunt carti de cosmetica la orice biblioteca. Poate afli ceva nou citindu-le

| adriana_4524 a răspuns:

Daca ii conturezi o sa ai ochii mai mariwinking