| andrei1121 a întrebat:

Cum montez o placa video nou (am cumparat o placa video Gigabyte Radeon HD6450 OC 1GB DDR3 64-bit low profile) si vreau sa stiu cum sa o montez)
Eu am in pc:procesor:AMD Athon 64 3500+2. 20gh
placa de baza-ECS nForce4M-A
RAMI-2. 1GB
WINDOWS:WINDOWS 7 ULTIMATE 32BIT
Pun aceasta intrebare pentru ca am auzit ca trebuie sa faci nu stiu ce setari la bios si vreau sa aflu funda pentru cel mai bun raspuns (sanse mai mari de funda cu un videoclip)

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu trebuie sa faci setari in BIOS. Desfaci carcasa si pui placa in slotul corespunzator cu pintenul din spate intai si apoi restul placii. Placa trebuie sa intre usor fara sa o fortezi, sa o indoi si trebuie sa intre pana nu se mai vad piciorusele galbene (alama). Se fixeaza cu surubul. Operatiunea se face cu computerul oprit. Pornesti computerul si introduci CD-ul cu driverele. Daca crezi ca te descurci iti recomand sa intrii pe siteul firmei si sa iei driverele mai noi. In multe cazuri CD-ul insotitor are driverele vechi. Uite linkul : http://ro.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3835&dl=1#driver Apesi pe Europe si gata.