| rrrrr a întrebat:

Cum mut o fotografie dintr-un album pe facebook?/
sau cum o incarc direct in albumul respectivv?
plsss
funditapuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Roxett a răspuns:

Ca sa muti fotografiile dintr-un album in altul intri in albumul unde ai pozele pe care vrei sa le muti, te duci in stanga sus unde scrie "Editeaza albumul" (deasupra fotografiilor, langa numele albumului). Intri acolo si apoi in casuta ce iti apare in stanga jos scrie "Editeaza fotografiile" si te duci acolo. Apoi se deschide o pagina cu toate pozele. Sub fiecare poza ai 3 optiuni si acolo unde scrie "Muta la" selectezi albumul dorit apoi dai "Salveaza modificarile."

Daca vrei sa le incarci direct intr-un album anume, intri in albumul respectiv si in dreapta sus scrie "Adauga fotografii." Intri acolo, iar in casuta care-ti apare intri la Încearcă Formularul Simplu de încărcare. Apoi selectezi fotografiile din computer si dai salveaza modificarile.

1 răspuns:
| DoctorulLove a răspuns:

O stergi si apoi o incarci in alt album, cum nu stiu, banui ca ai o potiune gen "incarca poza"