| Cautraspuns a întrebat:

Cum o chema pe mama lui Stefan cel Mare? Urgent!

Răspuns Câştigător
| DEBrown a răspuns:

Cântată în nemuritoare versuri de Dimitrie Bolintineanu, inspirat dintr-o legendă istorică inserată de Ion Neculce, cronicarul, în "O samă de cuvinte", mama lui Ştefan cel Mare, soţia lui Bogdan II Muşatin, se numea doamna Oltea.

8 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Stefana Cea Mare.

| Selena54 a răspuns:

Eu stiu ca o chema Elena. tongue

| mikilooooooooo a răspuns:

Elodia.

| zzuzu_8398 a răspuns:

Asta da intrebare Dumnezeu s-o ierte laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta intrebare am si eu da nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vreau sa stiu si eu cum o cheama. Va rog dati-mi raspunsul urgent! Intrebarea este: Cum o chema pe MUMA LUI STEFAN CEL MARE?

| karina_8601 a răspuns:

Pe mama lui stefan cel mare o chema doamna oltea daca nu stiti istorie ce sa va fac nene invatati ca o sa va vad cand o sa fiti insurati sau maritati pe afara ca femeie de serviciu sau gunoier invatati ca nu iti faci un viitor fara sa stii nimica

| Elena_Marinela_1997 a răspuns:

Mama sa se numea maria oltea