| eliiiza05 a întrebat:

Cum o sa imi fac vreodata iubit daca sunt ciudata? Cred ca am probleme si cu capul si mai mereu ma simt nervoasa fara motiv si totusi mereu ma prefac ca n-am nimic si cand cineva ma intreaba ce am spus zic nimic sau la fel daca nu ma simt bine, n-am chef sa dau nicio explicatie, nici sa vorbesc de altceva deoarece sunt nervoasa. Insa in acelasi timp vreau sa vorbesc cu cineva sa ii spun ce am, insa si daca spun scot 2, 3 cuvinte, cealalta persoana imi spune ca e normal ca pateste si ea si dupa schimba subiectul si nu ma ajuta cu nimic, in continuare ma prefac ca sunt bine.

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Poate nu ai dat de persoane care stiu sa asculte ce ai de zis.

| Violleta2022 a răspuns:

Intr-o zi vei cunoaste unul ca si tine, cu care te vei intelege si atunci se poate lega o prieteni intre voi.

| dullcat a răspuns:

Gandeste-te ca nu iti vei face niciodata iubit daca tu proiectezi in exterior ceea ce simti la interior.Trebuie in primul rand sa te iubesti tu pe tine, sa te simti frumoasa, sa te apreciezi asa cum esti, cu bune si cu rele, sa faci un efort pentru dezvoltarea persoanala etc. pentru ca apoi sa apara altcineva care sa te vada frumoasa, sa te iubeasca si asa mai departe.Asadar, incepe prin a nu-ti mai atribui astfel de etichete negative. Daca doresti sa vorbesti ore in sir despre sentimente apasatoare atunci apeleaza la un psiholog.El nu are niciun drept sa schimbe subiectul, ci sa te asculte pana la capat.Iar sa iti reprimi furia nu duce la nimic bun pe viitor, se va vedea acest lucru in relatiile cu ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei să-ți faci iubit?
Când găsești pe cineva de incredere fii deschisă și va ințelege.
Toți suntem oameni și avem nevoie de aer, apă, mâncare, somn și dragoste.(nu neapărat ceva trupesc)
Mai ales dragoste.