| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

Cum pot cuceri un baiat timid

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă tipul e timid, atunci preia tu iniţiativa şi bagă-te cu el în seamă. Discută pe mess, poate acolo îi va fi şi lui mai uşor să se desfăşoare, cheamă-l undeva unde să fiţi doar voi 2.
Succes!

| Alexxxxx1 a răspuns:

Pff deci cemi place subiectul asta laughing, poate fiindca si ios mai timid... - spun unii, altii ca nu-s..., oricum ma consider putin timid big grin
Deci in primul rand tu trebuie sa te bagi in discutii cu el, el niciodata nu va porni o conversatie sad
Apoi discutati, si fa-l sa se simta bine povestind cu tine big grin - mai mult vei vorbi tu la inceput, dupa va prinde curajwinking
Apoi dupa ce vezi ca se simte bine vorbind cu tine, invita-l undeva, acuma nu trebuie sa fiti impreuna inca de la prima,, iesire,, - intalnire- cum vrei tu sa-i zici...
Daca nu de prima oara, atunci de a doua oara, sau a treia oara, sau x oara el tot te va intreba daca vreti sa fiti impreuna big grin
Cel mai important: ai rabdare, fi de treaba, ai rabdare, fi tu insuti, ai rabdare!
Daca vrei sa mai intrebi cv, linistita :*