| Trăie a întrebat:

Cum pot face un avion care sa zboare mult si bine?

2 răspunsuri:
| クリスティ a răspuns:

Buna depinde de felul care vrei sa il alegi cu telekomanda sau un avon simplu.(eu am facut unu simplu )
cel simplu :
1.gaseste un motr
2. fa o elice
3. fa trenu de aterivare
4. ia o baterie
5 cabluri
6. pistol de lipit
7.gaseste nist chiesti (nu stiu cum se numesc) ca la telecomanda sa transmita volti
8. fa un schielet de avion
9.caut un intrerupator mic folosit la jucari cu bateri
mod de facere:
ia motoru, 2cablurisi pistolu de lipit pune cablul pe motor apoi ia elicea si potrivesteo motorului. apoi ia scheletul si potriveste piesele pe el apoi lasa-l de o parte si ocupate de baterie pune chestile (de la nr 7) si potrivestele la schielete acum scoatele pentru ale potrivi pe toate. ia motoru, bateria si pistolul de lipit apoi motorul lipestel la chiestii apoi asigurate ca sheletele are deschideri la coada si la aripi (dechderile de duc stanga dreapta sus jos) daca nu fale apoi ia toate piesele si unestele la schielete dar inainte monteaza intrerupatoru la motor.si gata
cel cu telecomanda sincer nici eu nu stu dar cum eu sunt copil pana am 30 de ani o sa aflu big grin in plus am cateva idei
DISTRACTIE PLACUTA