| ßiαηċα a întrebat:

Cum pot refuza un baiat in cel mai placut mod? M`a intrebat un tip daca vreau sa stau cu el si am stabilit ca o sa ne intalnim azi si o sa-i spun daca vreau sau nu sa fiu prietena lui. El este mai mic decat mine cu 1 an ( este in clasa a 7`a si eu in a 8`a)... pot spune ca este cel mai frumos baiat din scoala, dar simt ca nu sunt ptregatita sa am o relatie si nu stiu cum sa-l refuz.ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, daca tu nu vrei sa fi cu el, daca nu te simti pregatita atunci eu zic sa vb deschis cu el, sa ii spui adevarul ca nu vrei sa ai inca o relatie, dar propune-i sa fiti amici sa nu se simta aiurea, chiar daca nu ii va placea raspunsul tau, asta e...va intelege el si va accepta situatia ca nu are altceva ce sa faca, e alegerea ta si daca nu vrei atunci nu cred ca trebuie sa ii spui cine stie ce sau sa il amagesti, fi sincera cu el.

3 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Cel mai simplu e sa ii spui ca ai prietenhappy. E nevoit sa inteleagahee hee.

| elena a răspuns:

Mai, copii linistiti-va vreo 2 - 3 ani, se vede ca a venit primavara si sunteti nelinistiti, dar eu vreau sa va intreb, parintii vostri stiu ce ati hotarat voi, sau sunteti de capul vostru? Oricum intrebarea asta nu o consider serioasa, @Bianca ai pus-o asa, doar ca sa te afli in treaba si sa ne pui pe noi la lucru...ai reusit. Si inca ceva, oricat de frumos ar fi baiatul, lasa-l sa-si stearga singur nasul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i exact ceea ce simti. Daca este intr-adevar potrivit pentru tine, va intelege si nu se va supara.