| doroteea a întrebat:

Cum pot sa cenzurez o poza cu photoscape sau daca nu se poate, cu ce alte programe as putea si cum?happyFundahappy

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra aici http://www.picmarkr.com/index.php procesul prin care poza primeste watermark este foarte intuitiv.
Se pot uploada maxim 5 poze in acelasi timp, cu conditia ca marimea acestora sa nu depaseasca 25 Mb.Se poate face optional si un resize al pozelor uploadate.
Ai 2 optiuni:prima optiune este de text watermark care la randul ei permite diferite grade de opacitate si combinatii intre text alb cu fundal negru si invers, in acelasi timp exista si posibilitatea de a alege pozitionarea watermarkului in cadrul pozei; a doua optiune este de image watermark unde puteti uploada imaginea pe care o doriti sa apara ca watermark.
Mai exista de asemenea si varianta de tiled watermark in varianta text sau imagine care presupune dispunerea imagini sau textului ales in variante multiple pe suprafata pozei. Urmatorul pas ne da posibilitatea de a downloada toate imaginile in format zip sau una cate una... Enjoy!

1 răspuns:
| Psihiatra a răspuns:

Jos apare "region:. Dai acolo si apare o casuta crem cu bej si negru.Scrie mosaic. dai click pe ea, apoi trasezi un patratel pe locul respectiv.