| EduardGrosu72835382937 a întrebat:

Cum pot să-i spun mamei mele că am luat o notă mică?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Cum pot să-i spun mamei mele că ai luat o notă mică ".
Nu-i spune că mă pedepsește.

| darrio2007 a răspuns:

Aha, ai editat intrebarea. Ti-ai dat seama de greseală.
Ii spui, pur si simplu.

| Violleta2022 a răspuns:

"acum 15 ore | EduardGrosu72835382937 a întrebat:
Cum pot să-i spun mamei mele că ai luat o notă mică"

De ce ar interes-o pe maica-ta, daca eu iau o nota mica?
Dupa cat de greoi te exprimi in scris, nici nu ma mir de ce ai note proaste la scoala.

| sierra1 a răspuns:

Ceva de genul: mamă, am umflat un trei. Da' meritam mai mult, are ceva profa cu mine...

| LisaJulie a răspuns:

Cat de mica este? Notele se pot îndreapta, te pregătești data viitoare mai bine? Mama ta este stricta în general?

| MistarGoGu a răspuns:

Este prima data cand iei nota mica? Daca stii ca maica-ta reacționează nasol si iti rupe cureaua pe fundulet încerci sa eviți daca te pedepsește mai usor *( suportabil ) ii spui, suporți trece si te pui cu burta pe carte

| MihaiMB a răspuns:

Îi spui și gata, o știi că se supără dacă iei note mici sau de ce ai întrebat asta?