| Booster97 a întrebat:

Cum pot sa-mi cresc masa musculara cu greutatea proprie? Adica fara salahappy.In special mainile (biceps si antebrat), abdomenul si piept.happy Mersi!

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Maini = biceps, triceps si antebrat. Tricepsul e 70 % din brat, fara triceps oricat de mult maresti tu bicepsul o sa ai un brat firav.

Si umerii cui ii lasi, ca sunt vizibili din toate partile, sunt chiar mai importanti decat bratele.

Faza e ca fara sala si fara o alimentatie bogata in proteine, nu faci mare lucru, nu am auzit de nimeni care si-a marit masa musculara ( decat mediocru ) cu greutatea proprie, fara sala.

Incearca polo de apa, inot, rugby, arte martiale, flotari, tractiuni, etc.

Fa rost de greutati, fa flotari cu greutati legate de tine ( un rucsac cu bolovani in spate sau ceva de genul ), pentru muschi trebuie sa maresti greutatea, NU numarul de repetari, faptul ca poti face multe flotari NU inseamna ca esti puternic, inseamna ca esti rezistenta, e o mare diferenta.

| BlackAngell294 a răspuns:

Sa faci flotari uite aici:http://antrenamentflotari.blogspot.ro/2008/03/saptamana-1.html
P.S:vezi ca acolo in partea dreapta sunt 7 saptamani nu 2. Sper ca te-am ajutat Bafta!