Întrebare recomandată | Villy0po a întrebat:

Cum pot sa nu mai fiu asa pesimist si negativist?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pentru inceput ar trebui sa ai mai multa incredere in tine si sa privesti lucrurile cu mai mult optimism

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca sa vezi si partea plina a paharului, sa te bucuri de viata mai mult, de lucrurile marunte din jur, de faptul ca esti sanatos, ca ai o familie si un acoperis asupra capului. Incearca sa iti ocupi mintea cu altceva si oricand iti apar gandurile astea, poti sa scrii intr-un jurnal ( chiar ajuta si asa te si descarci).

| Epigonul a răspuns:

Traiesti in Romania, ceri cam mult, nu crezi? Incearca sa vezi partile bune ale vietii tale, gandeste-te ca ar putea fi si mai rau.Iti dau acest sfat, dar nici chiar eu nu-l aplic de cele mai multe ori, dar il dau totusi, poate la tine merge.Cauta sa faci mereu ceea ce iti place, ceea ce te face fericit, cand vei reusi sa gasesti acel ceva, iti vei schimba cu totul perspectiva asupra vietii.Doar ca acest lucru este usor de zis dar foarte greu de realizat.Bafta!

| asdfghjhghkjj a răspuns:

Fa-ti o prietena, priveste lumea dintr0un unghi deferit happy eu de exemplu ma simt mai bine cand vad oameni care sunt mai rai decat mine ( si stiu ca poate sunt cam rea )winking

| andrei1993a a răspuns:

Ai putea sa descarci documentarul The Secret, e foarte bun. Te invata cum sa gandesti pozitiv si multe alte lucruri care te vor ajuta in viata. Ai incredere happy

| Kaulytz_Damon_1999 a răspuns:

Toate raspunsurile de mai jos sunt bune dar parerea mea (oricum cred ca o sa ma faci tocilar dar nu sunt fi sigur) citeste carti amuzante, cu speranta dragoste... ceva pozitiv big grin dar traiesti in Romania ceri cam mult... oricum mie im place sa fiu negativist si pesimist big grin