Întrebare recomandată | Alecsa1190 a întrebat:

Cum pot scăpa rapid de cearcăne?

Răspuns Câştigător
| Katty101 a răspuns:

1. Se amesteca o lingurita de bicarbonat de sodiu intr-o ceasca de ceai cald sau apa.
2. Inmuiati doua dischete de bumbac in aceasta solutie si asezati-le sub ochi. Pastrati-le timp de 15-30 de minute.
3. Clatiti si aplicati crema dumneavoastra hidratanta.
mai poti pune doua pliculete de ceai folosite sub ochi timp de 7-10 min(pliculetele sa fie reci și va fi un efect mai relaxant si calmant daca vor fi de ceai verde sau musetel ) sau pune o lingurita inghetata si tine-o vreo 5 min:d
sper ca te-am ajutat...
Astea sunt metode naturiste, dar le poti acoperi si cu machiaj, corector, m anticearcan, insa metodele naturiste ajuta si hitrateaza si tenul.

16 răspunsuri:
| Fulbaster a răspuns:

Cea mai buna metoda ar fi, si nu glumesc, somnul.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu poti scapa repede de cearcane!
Afla cauza aparitiei lor, trateaza-o si vei scapa si de cearcane!

Am atasat 2 articole publicate pe 2 site-uri medicale de catre medici:

http://www.romedic.ro/cearcane-0P13458
http://www.sfatulmedicului.ro/......nite_11351

| OnuOnulică a răspuns:

Folosește o mască cu castraveți sau uleiul de migdale.

| MarianaNiculescu a răspuns:

Poti sa acoperi cearcanele cu ruj rosu
Uite aici un videoclip care te-ar putea ajuta:
https://www.youtube.com/watch?v=W0CYDDeuA7w
Sau poti sa acoperi cearcanele cu fond de ten sau corector.

| Moƒo a răspuns:

Bro. incearca sa nu mai pierzi noptile, primul sfat. al doilea e sa ii asculti pe cei ce iti da sfaturi la intrebarea ta.

| qq221133 a răspuns:

Cu un somn foarte bun si cu multa relaxare, nu incerca preostii de-astea anticearcan, relaxeaza-te cateva zile, uita de tot stresul si dupa o sa arati ca nou nouta de-abia scoasa din cutie!
Sper ca te-am ajutat :3!

| corinastan a răspuns:

Cu operatie

| WildBoarHunter a răspuns:

Cu niste feliute de cartofi sau castravete happy Castravetele are mai multa umiditate si absoarbe ma bine big grin

| Mariusica1999 a răspuns:

Mult som si alimentatie corecta

| Nikolletta a răspuns:

Foloseste in fiecare seara comprese de pachetele de ceai reci la mine merge

| ANONIMA998 a răspuns:

1.Comprese reci
2. Felii de castravete sau cartof crud
3.Pliculețe de ceai verde
4-Crema de ochi
5.Corectorul ales corect
6-Linguri de inox răcite
7-Somnul
8.Alimentaţia echilibrată

| Anisia05 a răspuns:

Daca esti fata le poti acoperi cu fond de ten sau cu iluminator, sau daca nu dormi mai mult!
Funda?

| Anisia05 a răspuns:

Poti dormi mai mult si se rezolva de la sine!

| Hibernial a răspuns:

Bea apa.

| teajut15 a răspuns:

Le poti ascunde cu anticearcan, fond de ten, corector.
Mai exista un truc cu cartof crud si castravte.

| MariaMaryMary a răspuns:

Mananca banane sau alimente care contin potasiu.