| Iulică_3456 a întrebat:

Cum pot scoate un set de pinioane pe filet?

2 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Mi se pare ca au pe ele (pe cel mai mic) unde se invarte. 2 catari (gauri in forma de varf de surubelnita) sau cui. ma rog.

Bagi acolo pe unu din ele, varfu. si trebuie sabati cu ceva in capu cuiului sau surubelnitei, depinde ce folosesti. Bati in sensul contrar al miscarii(parca). nu mai stiu sigur.

uite

http://1.1.1.2/......HIMANO.jpg

se vede jos in mijlocul pinioanelor. acolo sunt niste canturi. Alea trebuiesc miscate.
Sau mai simplu, daca nu te descurci, du-te la astia de repara.

| NoChanceForUs a răspuns:

Ai nevoie de o cheie specială, se bagă în butuc parcă.Nu poți face asta tu acasă.