| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti depasi anumite defecte fizice care te complexeaza?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred că trebuie să cauţi lucruri frumoase, ceea ce îţi place la tine şi să te concentrezi pe asta. Exista posibilitatea ca ceea ce tu consideri a fi un defect fizic să nu fie sau cel puţin să nu fie atât de rău pe cât gândeşti tu.

| Maioru a răspuns:

Un defect fizic se poate masca intr-un fel,prin machiaj(la fata), prn operatii estetice, prin purtarea unor haine care ascund defectele, prin vopsire si multe altele, raspunsul ar fi fost mai bun si complet daca stiam despre ce este vorba.Sa ai o zi si o primavara frumoasa si nu te mai gandi la defecte, vezi partea buna si frumoasa a lucrurilor

| RexCuParuCret a răspuns:

Poti sa detaliezi?

| Byucc a răspuns:

Just be yourself (flawless) and *** everyone who has a problem with that.