| Xulescu006 a întrebat:

Cum poti invata limba engleza cat mai repede? Cu carti nu prea merge. oricat as toci imi trebuie si exercitiu.Ce imi recomandati?

4 răspunsuri:
| kyliejenner a răspuns:

Cursuri after school

| MadaMadalici a răspuns:

Cel mai usor este sa te uiti la seriale/desene/filme cu subtitrare in engleza iar in timp sa scoti subtitrarea si sa asculti doar.

| theBEST21 a răspuns:

Uita-te mult la seriale cu subtitrare (la inceput in romana, apoi in engleza )

| Ashoney_Mary_1996 a răspuns:

Daca nu reusesti singura cel mai bine ar fi sa faci niste meditatii sau daca nu sa ceri ajutorul unui/unei prieten/pietene.