| Marius0012 a întrebat:

Cum puteti caracteriza un baiat in zodia rac?

3 răspunsuri:
| Ðianna a răspuns:

Sensibil,foarte sensibil,atent,grijuliu,sentimental happy desi pare un "leu",persoana cea mai apropiata lui,caruia i se destainuie si ajunge sa il cunoasca cu adevarat isi da seama ca are nevoie de multa atentie. Pune pasiune in ceea ce face, lucreaza din greu pana isi atinge scopul, chiar daca asta inseamna epuizare.din toate punctele de vedere.Este o fire orgolioasa.[asta sunt trasaturile prietenului meu rac happy ]te-am pupat kiss

| adriana_3818 a răspuns:

Familist,impunator,pragmatic,independent,diplomat,indiferent dar ducle in acelasi timp... ti-am caracterizat un baiat pe care il cunosc si e in aceasta zodie nu am dat search pe google "caracteristici zodia rac"happy

| קคקยรђเςค a răspuns:

Caracteristici Rac

Planeta care guverneaza zodia Racului: Luna
Elementul caracteristic pentru zodia Racului: Apa
Calitatea definitorie pentru zodia Racului: Cardinal

Nativul din zodia Racului este emotiv, sensibil la mediul inconjurator si, adesea, la schimbarile atmosferice.
Romantic, sentimental si uneori naiv, cel nascut in zodia Racului poate fi usor pacalit de unii semeni care pretind ca au necazuri pentru a obtine ajutorul lui.
Nativul din zodia Racului isi iubeste mult caminul, dar ii plac si calatoriile. Are in el ceva de nomad, atata timp cat are oricand un loc numai al lui, unde sa se odihneasca.
Barbatul Rac

Barbatul Rac este barbatul cel mai romantic si mai tandru din tot Zodiacul. Cand iubeste, barbatul Rac o face fara rezerve.
In general, barbatul Rac doreste femeile care au aceleasi trasaturi de caracter ca si el: indulgenta, tandrete, romantism. Adesea, barbatul Rac isi alege o partenera care pare sa il domine.

Barbatul Rac este politicos si galant, un fel de cavaler de moda veche. Tine foarte mult la siguranta, la familie si la valorile traditionale. Foarte pasional, este �n acelasi timp destul de atent �ncotro �si �ndreapta pasiunea, pe care nu si-o manifesta de la �nceput, fiindca, �nainte de toate, trebuie sa aiba �ncredere �n aleasa sa.

Este foarte usor sa-l iubesti pe barbatul Rac pentru sensibilitatea si simtul sau artistic, pentru subtilitatea si fantezia sa, dar e greu sa-i suporti nelinistile, frecventele si complicatele schimbari de stare sufleteasca, susceptibilitatea, santajul sentimental. Femeia de l�nga el trebuie sa �nvete sa-i citeasca starea de spirit din semnale si atitudini: un bombanit morocanos poate �nsemna ca se simte respins si are nevoie de �ncurajare; daca devine c�rcotas si certaret, �nseamna ca se simte neapreciat si trebuie laudat; daca se lipeste de tine, �nseamna ca are nevoie sa-l linistesti si trebuie sa-l m�ng�i.

Barbatul Rac are nevoie de dovezi de iubire, de fidelitate si cauta legaturile stabile. Tradarea �l raneste cumplit si chiar daca, �n mod rational, o poate ierta, emotional nu o iarta niciodata. Sexualitatea lui nu este impetuoasa, este calda si bogata, plina de imaginatie si de senzualitate.

Barbatul Rac cunoaste si intuieste foarte bine femeia, stie cum sa o faca fericita, iar tehnicile sale erotice vizeaza fiecare particica din trupul partenerei.