| cherry20 a întrebat:

Cum sa am mai multa incredere in mine, avand in vedere ca sunt o persoana timida, retrasa, nesociabila, neincrezatoare, pesimista si cum as putea sa ajut pe altcineva, la fel ca mine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te implici in mai multe tipuri de probleme, poate un unele vei fi de un real ajutor, si persoanele respective te vor aprecia. Atunci, tu vei avea incredere mai mare in tine si vaand ca poti fi de ajutor, nu vei mai ezita in a te implica in problemele altora.

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ti-ar face bine sa vorbesti cu psihologul scolii.Pesimismul in doze mari poate duce la depresii majore care pot duce la multe complicatii deci mai bine ia masurihee hee
Socializeaza.Asta e singurul leactongue

| HBK a răspuns:

Uita-te la cei din jurul tau si invata din modul in care se comporta! Observa modul in care prietenii tai relationeaza si fii atent la persoane necunoscute care totusi reusesc sa lege o conversatie chiar si in autobuz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mdaaa...asa sunt si eu de timida...si nu stiu ce putem face in privinta asta