| Neworder21 a întrebat:

Cum sa devin mai destept? mai inteligent?
Cum sa gandesc mai bine?
Ce solutii cunoasteti?
Mai am vreo sansa? )

Răspuns Câştigător
| Alesia87 a răspuns:

Fiecare dintre noi, in fiecare zi avem cate ceva nou de invatat de la oricine, indiferent de viata. Ceea ce conteaza cel mai mult este sa ai o minte "deschisa" si sa accepti ca ai ceva de invatat de la cel de langa tine.
In general ca sa devii mai destept/inteligent cheia succesului este a te informa si de a invata cat mai mult.Totul depinde de cat de "destept" vrei sa devii.Iar la intrebarea "cum sa gandesc mai bine?" depinde stadiul mentalitatii si maturizarea la care ai ajuns.Ca sa "gandesti" bine trebuie intai sa intelegi datele problemei, sa o intorci pe toate partile si sa te gandesti inainte de 2-3 ori inainte de a da un raspuns primit.

2 răspunsuri:
| Neworder21 explică:

Va multumesc pentru raspuns.

| Felys a răspuns:

Perfectionarea se realizeaza doar prin studiu, seriozitate, dorinta de cunoastere, oricine are sanse si nu doar una pentru a ajunge acolo unde isi doreste daca este consecvent atunci cand isi propune un targhet