| NONAMEONe a întrebat:

Cum sa fac o caracterizare a profului de mate? chestia e ca nu il prea plac si cu tot ca sunt "bun""aproximativ" la orice materie el se crede mai destept... ce propuneti? dati-mi un exemplu de caracterizare si daca nu o fi el asa

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu-ti place e perfect (un bun exercitiu de diplomatie-altii ar spune pupat in c..., dar fiecare are dreptul la un punct de vedere).
Pai in loc sa-i zici ingamfat poti sa spui ca este constient de propria valoare.
Daca-i place sa explice mult casa se dea mare, poti spune ca este un excelent pedagog, care ofera elevilor explicatii amanuntite si complete.
Daca va tine in pauze poti zice ca este pasionat de munca pe care o face si pierde notiunea timpului; daca rupe usa cand suna poti zice ca este un tip corect si punctual.
Daca da note prea mici, este un perfectionist; daca da note prea mari este un excelent psiholog care stie sa-si incurajeze elevii.
Daca vrea sa bage mate in voi mai mult decat trebuie, este un profesor dedicat muncii sale, care insufla elevilor pasiunea sa pentru matematica, extrapoland materia in directii nebanuite...

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Minerva a spus foarte frumos. Gandeste-te ca fiecare lucru pe care il spui de rau despre el poate fi o calitate daca te gandesti din alt punct de vedere. E normal sa te deranjeze din postura de profesor, dar poate daca ai fi de varsta lui si ati fi prieteni ti-ai schimba parerea.

| Andraa a răspuns:

In primul rand. el are mai multa scoala decat tine.nu ai dreptul sa zici ca el e mai prost. acest om a facut scoala calumea de a ajuns prof de mate.

| marcel_5462 a răspuns:

Spune-i in felul urmator.Domnule profesor de maine te rog sa iei loc in banca mea am sa trec eu la catedra.rolling on the floor