| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa faci dragoste fara sa ramii insarcinata

18 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Foloseste prezervativul, te fereste si de sarcina si de boli.Sunt si alte metode contraceptive :anticonceptionale, sterilet, diafragma, etc...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sunt multe metode... Cel mai bine ar fi sa mergi la un cabinet de planing familial sa discuti cu cineva acolo. Sunt persoane foarte amabile si e gratuita discutia... Le spui ca nu vrei o familie si sa-ti prezinte metodele de contraceptie. T-i le vor prezenta iar tu vei putea sa alegi varianta cea mai potrivita pentru tine... Sunt multe, ai de unde alege... De la pastile, la injectii, implanturi cu hormoni, plasturi (nu stiu daca se gasesc in Romania), diafragma (un fel de prezervativ pentru femei), spermicide (care se folosesc cu diafragma), sterilet, etc... Poti sa cauti si pe net, dar cel mai bine e sa mergi la un cabinet de planing. Bafta!

| Nastia a răspuns:

Folosesti prezervativulwinking

| SweetCandy a răspuns:

Daca te protejezi
hee hee

eileen
| eileen a răspuns:

Cu cap in primul rand apoi folosind metode de contraceptie.

| Dara a răspuns:

Iei anticonceptionale, iti pui sterilet sau folositi prezervativul...alte metode nu mai stiu!

| Paula a răspuns:

Cu grija...

cristian
| cristian a răspuns:

Simplu folosind mijloacele contraceptive.

| meioana a răspuns:

sunt mii de feluri...
cel mai bine a fi sa dai un search pe google si sa vezi acolo...
dar cel mai bine foloseste prezervativbig grin

| nicky a răspuns:

Folosind metode contraceptive, prezervativ, anticonceptionale.

| cribus a răspuns:

Cu prezervativ...

| bibix_5640 a răspuns:

Prezervative sau Anticonceptionale

carla
| carla a răspuns:

Sunt foarte multe metode de protectie. Citeste cat mai mult si fa o vizita la ginecolog inainte si dupa prima noapte de dragoste. Bafta! happy

| Crissa_4407 a răspuns:

Protejeaza-te sunt o gramada de metode...

| madalina_7017 a răspuns:

Folosesti prezervativul sau anticonceptionale

| astrolutza a răspuns:

Protejandu-te! Foloseste prezervativul, anticonceptionale...gaseste metoda contraceptiva potrivita tie happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Protejează-te!
Prezervativul are dublă protecție: antisarcină și antiboli.
Dragoste sinceră.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foloseste prezervativul