| Ochiialbastrii a întrebat:

Cum sa ii convinf pe parintii mei sa imi cumpere un telefon nou?
am note desul de bune de la 7 in sus... sunt clasa a 8 a
telefonul meu e vechi si eu vreau unul cu toch mai performant...
colegii mei isi schimba telefoanele la 3-4 luni...
m`am gandit sa`mi pastrez alocatia dar eu sunt genu care cheltuie si mai ies cu prietenii prin mall...
sad ma rog de ei de cateva luni 2-3
fratele meu are telefon bun pentru ca el e mai mare decat mine si lucreaza are salariu lui... dar el cand avea varsta mea avea un nokia n 73 si l-a pierdut eu as fi mult mai grijulie cu tel; efonul meu si mi`l doresc mult.
decii cum sa ii conving pe pariniti?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asteapta sa iti cumpere un telefon bun de ziua ta sau acum de pasti nu mai e mult.

| CandyTetris a răspuns:

Iubire, de la sapte in sus nu sunt note de telefon cu touch. Oricum,poti sa faci curat si mancare o saptamana,eventual nu mai cumperi lacuri, farduri, haine o vreme.Parintii tai au sa observe efortul si au sa faca si ei un efort sa-ti ia un telefon scump.Hope I helped.happy

| Dhyd a răspuns:

Sincer, fara nici o suparare, daca as fi in locul parintilor tai, nici nu ti-as lua. Mie 7 nu mi se pare deloc o nota buna. Cred ca o posibilitate ar fi sa iti promiti tie dar si lor ca de acum inainte vei incerca sa te mentii in jurul notelor de 9-10. Inclin sa cred ca de abia dupa aceea vei avea ceea ce iti doresti.

| Ochiialbastrii explică:

Vreau sa specific :
semestrul trecut am avut doar doi de sapte: la matematica si unul la biologie
in rest am avut cativa de 8 si restul 10 si 9
meia generala mi-a iesit 9.50...
eu tot cred ca am note bune
si unii colegi de`ai mei au numai 4-5-6 cu medii sub 8.50 au telefoane scumpe

| Ochiialbastrii explică:

@Lenuta
Pai eu vreau un telefon nou pentru ca telefonul meu s`a spart (l`am scapat din greseala)

| Sufletel_3419 a răspuns:

Nustiu cum iti va parea raspunsul meu. fratele meu a avut un telefon scump, dar nu-i prea placea...atunci el nu stiu ce a facut si l-a stricat...peste un scurt timp el a avut un telefon de care a dorit el. Poti sa incerci si tu asta.

| Sufletel_3419 a răspuns:

Cred ca trebuie sa-i ajuti pe acasasad

| cristyano2 a răspuns:

Daca nu iti poti convinge paritnii atunci.convinge-ti prietenul ca ai vrea un telefon nouhappy