| Adriana_8922 a întrebat:

Cum sa invat la mate? Sunt cls 8 si am numai 6crying in clasa 5 aveam numai 10 big grin... nu stiu ce s. a intamplat ca nu mai inteleg nimic. mai ales la prof am cand nu inteleg ceva urla la mine ca ce nu am inteles! ce sa fac ...nu prea vreau meditatii pentru ca eu urask matematica.

11 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Grav. Intr-adevar pe descursul timpului nu ne mai tinem de invatura, gasim noi cheti mai tari de facut. Pai fi foarte atenat cand explica, ridica mana sa iesi la tabla. trebuie sa intelegi dupa ce faci ex indrumata de prof. Dar acum sfatul meu este sa vb cu ai tai sa le spui ce profesor ai. Cum adica sa tipe la tine cand nu intelegi? Ce e asta? ARMATA?:o

| ewe a răspuns:

Eu zic sa te duci la meditatii la matematica. adica nu neaparat la proful tau de la clasa:-s poti sa te duci la alcuineva la care sa iti placa si in fond trebuie sa pricepi matematica penbtru ca dai examen la final :-s doar esti intr-a 8-a...eu zic sa te duci la pregatire pentru ca trebuie sa iti explice toate chestiile alea de nu le-i priceput pentru ca in matematica toate se cam leaga :-s... pup sper ca te-am ajutat funda plsss:X

| Digital112 a răspuns:

Eu am 2 de 4 si is clasa 8

| pinkrulz1994 a răspuns:

Crede-ma. e o tainalaughingsi eu tocmai ce am luat un 5sad

| ornitoringfsa a răspuns:

Pai... e din cauza calculatorului.Si mie in clasa a 5 si a 6 aveam la toate obiectele numai zece si nu invatam acasa, intelegeam in clasa. Dar pe la sfarsitul clasei a 6 a am descoperit calculatorul(bine il stiam de mult ca ma dinclasa a 3 dar am descoperit jocurile online ex: WoW etc.). Stateam la inceput cate o ora dar calculatorul ma hibnotiza parca si mi se parea ca staun putin.Am inceput sa nu mai inteleg in clasa nici acasa daca invatam nu pricepeam. M-am lasat de jocuri pe calculator si iauite, iarasi invatam bine. eu sunt in clasa a 7 si am inceput cu note de 10 si de 9. Acum mai staucate putin la calculator o ora max. ca imi dau si cronometru.Deci calculatorul ne strica mintea dar si corpul (ne tine inchisi in casa ) iar daca stai vreo 20 ore continu poti muri de la el.

| Sk8_1585 a răspuns:

Ca sa nu te plictisesti in timp ce inveti da drumul la TV si dai pe filme sau desene animate sau muzica(depinde ce vrei)...si te ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra la un liceu pe filologiee! lasa'te de mate si punct happyBafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ca si eu as dezastru la mate! Dar eu te-as sfatui sa mergi meditati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0. 09 1. 05 =0, 3=

| Sanziana88 a răspuns:

Cel mai indicat lucru este sa faci niste meditatii la matematica. Gasesti aici profesori atestati pentru asa ceva: http://www.centruldemeditatii.ro/meditatii/meditatii_la_matematica

| aleeB a răspuns:

Si mie mi s`a intamplat la fel straight face In clasa a7a am avut numai 10, un singur 9 am avut la teza oe primul semestru. Acum in clasa a8a primele note ale mele au fost 6, doar ca am o profa mai intelegatoare si nu mi le-a trecut in catalog. M-a pus in clasa sa afc niste exerctii din culegere la alegere si mi-a pus un 9 si un 10. Ar trebui sa rogi pe cineva din clasa care a intees sa iti explice, daca profesoara tipa atunci cand ii spui ca nu intelegi, daca nu ar trebui sa faci meditatii :-s mai ales ca acum in a8a se da capacitate.