| carismgal a întrebat:

Cum sa'l fac sa vrea sa vorbeasca cu mine?
poavestea este mai lunga.
acum ceva timp din cauza unei intelegeri un baiat a inteles ca mie imi place d el. problema este ca baiat mai egocentrist ca el nu se poate deci acum se crede chiar mai important decat inainte. cum singurul lucru pe care il facem de cand ne'am cunoscut e sa ne certam, tachiman si contrazicem pe mine ma deranjeaza ce crede. am incercat sa ii zic ca nu imi place de el dar nu intelege. lasand de o parte asta, acum incepe adevarata problema.
de curand ne'am certat si el nu mai vorbeste cu mine.
cand eu nu mai vorbeam cu el, el si'a cerut scuze dar eu nu vreau sa imi cer asa ca as dori sa aflu o metoda cat mai buna ca sa il fac sa vorbeasca cat mai repede cu mine.
si daca s'ar putea si sa ii placa de mine.( doar asa ca sa am si eu o mica satisfactie)
Merci anticipat.:*

1 răspuns:
| DeeAnna. a răspuns:

Eu =cred ca ar fi bine sa lasi mandria la o parte si sa iti ceri scuze, daca esti tu cu adevarat de vina in aceasta disputa. Si sa ii spui ca daca se crede asa important, atunci e si matur si te va asculta. Adica sa porti o conversatie normala cu el si sa ii spui cu adevarat daca simti ceva sau nu pentru el. Sper sa iti fi fost de folos. Succes!:*