| MorphineGirl a întrebat:

Cum sa ma machiez la banchet cla8a am rochia fara bretele neagra ceva de genul http://www.starshiners.ro/......353-lo.jpg si tocuri negre de 10 cm ceva de genul http://starshiners.com/ro/pantofi/pantofi-charming-black .

Dar nu stiu cum sa imi fac parul si cum sa ma machez si ce bijuteri sa port ceva idei?:)

3 răspunsuri:
| CastraveteMurat a răspuns:

Rochia mi se pare cam extravagantă. Încearcă un machiaj simplu și bijuterii discrete.(pantofii nu îmi apar...)

| maryah a răspuns:

Nu iubita...nu ti se potriveste rochia aia adica nu e de clasa a 8-a sincer

| Ellysha a răspuns:

Pai... in legatura cu accesoriile ai putea sa iei un lantisor care sa nu iasa in evidenta, niste cercei lungi, dar sa nu fie cercuri si o bratara neagra groasa. Pentru acea rochie nu iti trebuie accesorii care sa iasa in evidenta. Cat despre machiaj nu trebuie sa fie foarte strident... Un fard alb combinat cu un gri deschis sau lila. Ai putea sa iti dai si cu un ruj mov. Nu ma refer la un mov strident. Ai putea sa iei un ruj mov inchis de la Avon, simplu, si sa dai usor pe buze ca sa iasa un fel de lila. Apoi sa dai cu un strugurel ca sa-ti luceasca buzele. Eu asa fac de obicei si iese bine. De asemenea poti sa iti iei si o gentuta lila. Sper ca te-am ajutat.
Bye.