| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de celulita? In special cea de pe fund.
De acum trec tezele si vine vara, vacanta si normal ca vreau sa profit la maxim de ea ca toata lumea, sa merg la piscina, la mare, sa ma distrez. Problema e ca am destul de multa celulita pe coapse si fund. Este vizibila cand merg sau cand strang pielea.
Cand sunt in pantaloni scurti nu se vede chiar asa rau, dar daca as merge asa la plaja as muri de rusine. Arat groaznic. Sunt destul de inalta (1.77), slabuta cu picioarele lungi, sanii sunt relativ mici si fund nu prea am. In schimb am celulita si vergeturi pe fund... Aveti vreun sfat pentru mine care sa functioneze cat mai repede, va rog?
Multumesc, dau funda.

1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

Nu pot sa cred ca ai celulitasi vergeturi, daca "nu prea ai fund" si esti slaba si mai ales esti si tanara! Poate esti deshidratata si din aceasta cauza iti este uscata pielea.Bea ceaiuri din fructe padure, tei si sunatoare(sunt ceaiuri calmante), sucuri din fructe, cam 1-2 l pe zi, supe din legume. Nu toate fetele pot fi "miss-uri"! Daca esti SANATOASA si te simti bine in pielea ta, este cel mai bun lucru!