| Dyxless a întrebat:

Cum sa scap de lenea asta? niciodata nu pot face nici un lucru la timpul planuit!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Înseamnă că nu manifești nici un fel de atracție spre ce ai de făcut. Ori e starea ce precede venirea vacanței, a odihnei? Acum, fie vorba între noi, de multe ori trebuie să facem un lucru indiferent că ne place ori că nu ne place. Trebuie să-ți impui, să te lupți cu starea dezolantă și să o învingi! Planifică-ți timpul și totul se rezolvă, luate pe rând! Nu te gândi că poți face totul dintr-odată. Trebuie să urmezi pașii încet și sigur!

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Tu încearcă din răsputeri iar dacă nu poţi nu-i bai, ştii cum zice proverbul românesc :Munca l-a creat pe om, dar nici lenea n-a omorât pe nimeni.

| passyon22 a răspuns:

Vointa,vointa si iar vointa...Nu trebuie sa fi delasator cand iti propui ceva! Mai cu viataaa:d :*