| ElenaGhilbert a întrebat:

Cum sa scap de rosul unghiilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Asta cu rosul unghiilor se numesc ``ticuri``in termeni psihoterapeutici,cand te framanta ceva sau esti agitata, iti vine sa rozi unghiile, e pe plan psihologic, incearca sa nu mai bagi degetul in gura, in loc de deget baga o acadea sau o inghetata ca mine si o sa vezi dupa un timp te dezveti de acest ``tic``.

| FemeiaPisică a răspuns:

Amesteci într-un pahar suc de la o lămâie şi ulei de cocos, apoi aplici pe unghii. Ajută la creşterea lor, iar gustul este neplăcut şi o să renunţi uşor la rosul unghiilor. Eu această metodă am încercat şi a mers.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te dai cu ardei iute pe degete, cam drastic, dar functioneaza

| T0T a răspuns:

Cu vointawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le dai cu oja.

| Anonima0000000000 a răspuns:

Buna tot timpul sa ai o ocupatie cu mainile tale sau sa tii ceva in mana eu am facut asa ceva vreme si dupa nu m-ai mi-am ros unghiile!

| matematician a răspuns:

Exista un fel de lac care se aplica pe unghii si care are un gust oribil laughing nu stiu exact cum se numeste, dar ai putea cauta pe google

Întrebări similare