| wonderfully a întrebat:

Cum sa scap de timiditate? Va rog mult ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Jolie_6609 a răspuns:

Castiga increderea in tine happy. Exista si exercitii care te fac sa scapi de timiditate, incearca! Te asezi in fata oglinzii si te gandesti la o situatie penibila in care ai fost implicata (nu te uita in alta parte decat in oglinda) si incepi sa vorbesti despre acea situatie. La inceput o sa te simbti intimidata dar apoi vei vedea ca nu o sa m-ai fii timida. E bine sa faci aceste exercitii pentru mai mult timp si rezultatele nu vor intarzia sa apara happy.
Mult succes si o sa vezi ca o sa ai incredere in tine :*!

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

De obicei persoanele timide nu au suficienta incredere in ele...au o stima de sine scazuta.fii si tu un pic mai tupeist, dar ai grija sa nu sari calul!

| klary a răspuns:

Eu cred ca timiditatea e nativa, la fel cum e si mitocania. Asa ca decat un nesimtit tupeist mai bine un timid dragut.